Розмір шрифту: A A A
Колір сайту: A A A A
Перейти до повної версії сайту
Попаснянська районна рада
офіційний сайт

Попаснянська районна рада

Новини

Всі новини
 • 22 травня 2020

  24 травня - День слов`янської писемності та культури 24 травня - День слов`янської писемності та культури

                               Шановні мешканці Попаснянщини!
                Щиро вітаю Вас з Днем слов`янської писемності та культури!
      
      Починаючи з 1991 року, щорічно 24 травня український народ, разом з всіма слов’янськими  народами прославляємо святих братів Кирила і Мефодія — творців слов’янської писемності. Близько 862 роки тому православні чинці у грецькому монастирі створили новий алфавіт під назвою «кирилиця» на ім’я візантійця Костянтина, який, прийнявши чернецтво, став Кирилом. А допомагав йому в богоугодній справі освіти слов’янських народів старший брат Мефодій. Кирило створив слов’янську абетку на основі грецької, суттєво змінивши її, щоб передати слов’янську звукову систему. Таким чином, було створено дві абетки — глаголиця і кирилиця.
      Одночасно зі створенням абетки було розпочато роботу над перекладом з грецької на слов'янську Євангелія та Псалтиря. Кирило та Мефодій переклали зі старогрецької мови багато книг, що започаткувало слов'янську літературну мову і книжкову справу. У середньовічній Європі слов'янська мова стала третьою мовою після грецької та латинської, за допомогою якої поширювалося слово Боже.

 • 18 травня 2020

            18 травня Міжнародний День музеїв 18 травня Міжнародний День музеїв

          Шановні працівники музеїв Попаснянщини!
          
          Щиро вітаю вас з професійним святом – Міжнародним Днем музеїв, яке у нашій Державі відзначається щорічно 18 травня.
      Музейні працівники це служителі часу, які зберігають та примножують джерела пізнання історії та культури нашого краю. З цих джерел живитимуться  майбутні покоління, долучаючись до духовних та історичних цінностей.
  Вдячні вам за значний внесок у естетичне та патріотичне виховання молоді, за те, що вміло доносите до юних сердець почуття героїзму, патріотизму, любові та відданості своїй Державі на прикладах наших героїв, які захищали наш народ від ворогів на всіх історичних етапах.

 • 15 травня 2020

  Повідомлення про оголошення конкурсу Повідомлення про оголошення конкурсу

  Попаснянською районною радою оголошено конкурс на заміщення вакантної посади посадової особи виконавчого апарату Попаснянської районної ради:
  - головного спеціаліста організаційного відділу виконавчого апарату Попаснянської районної ради.