Розмір шрифту: A A A
Колір сайту: A A A A
Перейти до повної версії сайту
Попаснянська районна рада
офіційний сайт

Інвестиційна привабливість міста

Згідно з дослідженням Європейської Бізнес Асоціації, в першу кварталі 2013 року Індекс інвестиційної привабливості залишився незмінним

Індекс інвестиційної привабливості України в першому кварталі 2013 року залишився незмінним у порівнянні з показником кінця минулого року - 2.12 балів з ​​п'яти можливих.Про це свідчать результати дослідження привабливості бізнес-клімату України, яке провели Європейської Бізнес Асоціація та компанія InMind в березні цього року.

Як повідомляє ЄБА, 85% з 155 опитаних топ-менеджерів членських компаній асоціації вважають, що ніяких змін на краще не відбулося. "Це найбільший показник відсутності позитивних змін за всю історію вимірювання індексу, з 2008 року", - відзначили в асоціації.

В ЄБА підрахували, що якщо порівняти результати, отримані по кожному з компонентів в 4 кварталі 2012 року, з поточними, різниці абсолютно немає, навіть на рівні сотих одиниць, що вказує на відсутність відчутних змін у настроях інвесторів.

На питання, які саме зміни відчули на собі представники бізнесу, респонденти відповіли наступним чином - 85% експертів вважають, що в першому кварталі 2013 року практично не відбулося жодних позитивних змін - це найбільший показник відсутності позитивних змін за весь період вимірювання індексу.

Чотири експерти вважають позитивними зрушеннями зниження податку на прибуток у деяких секторах, в першу чергу, в IT секторі, відносну інвестиційну активність енергетичного сектора, а також невеликі зрушення в бік євроінтеграції і взаємини з МВФ.

Серед інших позитивних тенденцій називають деякі законодавчі зміни, які, все ж, нівелюються проблемами судової гілки влади, стабільність гривні, зміни у ліцензуванні продукції фармацевтичної промисловості, мораторій на продаж землі, здешевлення кредитних ресурсів, новий порядок реєстрації нерухомості.

"Порівняно з попередніми періодами, бізнесмени відзначають посилення тиску на бізнес, пов'язаний з політичною ситуацією - корупцією, неможливістю отримати гідний захист у суді, перерозподіл бізнесу на користь політичної верхівки.

Позитивні нововведення, які мали місце в 2012 році, частково змінюються, частково - не виконуються. Міжнародний бізнес все частіше говорить про неможливість чесно працювати в Україні і перспективі згортання діяльності ", - сказано в повідомленні ЄБА.

Індекс інвестиційної привабливості розраховується як середнє арифметичне п'яти компонентів: Інвестиційний клімат в Україні (1.7 балів); ​​Динаміка інвестиційного клімату: останні 3 місяці ( 2.1 бал); Очікувана динаміка інвестиційного клімату: наступні 3 місяці (2.3 бали); Вигідність для нових учасників інвестувати в Україну: наступні 3 місяці (2.2 бали); Інвестиційний клімат в основній галузі: наступні 3 місяці (2.3 бала).

Дата зміни: 10.07.2015 15:58